Winterzwemmen voor vrouwen2025-11-04T16:16:39+01:00

Winterzwemmen voor vrouwen, koud water, warm hart

Van oktober t/m maart: vrouwen onder elkaar, plonzen, bewegen, verbinden.
Ervaar de kracht van kou en verbinding — speciaal voor vrouwen die rust, energie en plezier zoeken in de winter.

Monique-Zwemmen-Brabant
Wil je meteen meedoen? Je bent welkom vanaf oktober

Winterzwemmen voor vrouwen: kracht, kou en verbindig

Waarom steeds meer vrouwen kiezen voor winterzwemmen

Je verlangt naar iets wat je hoofd stil maakt en je lijf wakker schudt.
Iets wat je uit je dagelijkse ritme haalt — en je terugbrengt bij jezelf.
Niet om te presteren. Niet om ergens aan te voldoen.
Maar omdat je voelt: dit doet me goed.

“Elke keer is het even koud, maar daarna weet ik weer precies waarom ik het doe. Het voelt zó goed.” — Wilma

Winterzwemmen is geen sport voor bikkels.
Het is een zachte manier om je lichaam en geest te versterken — samen, veilig en met plezier.
En het gebeurt op een plek waar je mag komen zoals je bent.

Training-vrouwen-winterzwemmen
vrouwen sporten buiten

Wat is winterzwemmen eigenlijk?

Winterzwemmen — ook wel walrussen of koudwaterzwemmen genoemd — is kort zwemmen of onderdompelen in natuurwater tijdens de koudste maanden van het jaar.
De oorsprong ligt in Slavische tradities, waar het al eeuwenlang wordt gedaan voor gezondheid, veerkracht en verbondenheid.

Maar hier, in Diessen, is het vooral: aandacht voor jezelf.
Een moment per week om te vertragen, te voelen en weer op te laden.
Samen met andere vrouwen. In de natuur. Onder begeleiding.

Iedere Woensdagochtend van 10.00 tot 11.15 uur en 

iedere zondagochtend van 09.30 tot 10.45 uur gaan we het water in

Wat kou voor je doet

  • De eerste keer is spannend.
    Vrouwen vertellen me vaak dat ze:
    meer energie krijgen,
  • helderder gaan denken,
  • een sterker immuunsysteem ervaren
  • en… een soort blijdschap voelen die je niet kunt uitleggen, alleen beleven.

Je leert je adem reguleren.
Je laat spanning los.
Je gaat vertrouwen op je lijf.
En dat gevoel neem je mee — ver voorbij het water.

Benieuwd hoe het voor jou voelt?
Sluit je aan bij Walrus in Diessen en ervaar wat het koude water met je doet.

Ijskoud-wak-winetrzwemmen
thee-koffie

Hoe ziet een sessie eruit?

We beginnen met een warming-up — buitenfit of wandelyoga — zodat je goed warm bent voordat je het water in gaat.
Daarna gaan we samen het water in, onder begeleiding en volgens de richtlijnen, zodat je niet onderkoelt raakt.
Het water is in de winter tussen de 4 en 8 graden: koud, maar beheersbaar als je je adem rustig houdt.
De eerste keer voelt spannend, daarna vaak verrassend rustig en helder.

Na afloop is er thee, warmte en tijd — voor stilte of juist een lach.
Soms staat de sauna aan — heerlijk opwarmen na de kou.
Maar altijd is er ruimte. Voor jou.

Veiligheid & begeleiding

Koud water werkt alleen helend als je het met aandacht en zorg doet.
Daarom zwem je bij Walrus in Diessen nooit alleen.
Elke sessie wordt begeleid door een ervaren instructeur (ik dus) die zorgt voor:

– een goede opwarming
– duidelijke uitleg en voorbereiding
– rustige, begeleide instap
– voortdurende monitoring in het water
– nazorg en opwarming achteraf

Er wordt altijd gekeken naar jouw grenzen, jouw tempo, jouw lijf.
Je hoeft niks te bewijzen. Alleen te voelen wat goed is voor jou.

Lees hier de veiligheidsmaatregelen die we volgen.

Winterzwemmen-vrouwen
Monique-Fransen

Over Monique

Ik ben Monique Fransen — yogadocent, koudetrainer en winterzweminstructeur.
Met aandacht, adem en vertrouwen begeleid ik vrouwen stap voor stap het koude water in.

Opleiding & ervaring:
– 500-uurs yogadocent
– Hormoonyogadocent
– Koudetrainer & winterzweminstructeur

Kou is geen strijd, maar samenwerking met je lijf.
Lees meer over mij

Meer dan alleen zwemmen

Naast het winterzwemmen organiseer ik ook yogalessen en wandelingen in Diessen. Alles in het teken van vertragen, verbinden en bewust leven – met aandacht voor een plantaardige leefstijl, natuur en zelfzorg.

Je hoeft niets te bewijzen. Je mag komen zoals je bent.

Wandel-Yoga
Emmergieting-Koudeharding

Koudeharding: wat is dat eigenlijk?

Winterzwemmen is een vorm van koudeharding – het bewust opzoeken van kou om je lichaam sterker, veerkrachtiger en energieker te maken.

Naast zwemmen zijn er ook andere manieren om met kou te werken, zoals koude douches, dompelbaden, emmergietingen of het afwisselen van warm en koud in de sauna.
Het draait altijd om opbouwen, goed voelen wat bij je past en leren luisteren naar je lichaam.

Aanbod Winterzwemmen

Zwemmen met de Walrusclub

In een groep van maximaal 12 vrouwen gaan we sporten en zwemmen in Diessen, een mooie plek in Noord Brabant.

Woensdag van 10:00 tot 11.15 uur Wandelyoga
De woensdagochtendtraining bestaat uit actieve wandeling gecombineerd met dynamische yogaoefeningen en Aerobicsoefeningen. Alles om goed warm te worden alvorens we het natuurwater ingaan. Na het winterzwemmen is er tijd voor een warme kop thee.

Zondagochtend van 9.30 tot 10.45 uur Buitenfit
De zondagochtendtraining bestaat uit een stukjes hardlopen gecombineerd met kracht en conditieoefeningen en een aantal pittige Yogaoefeningen. Het lichaam zal hier zeker goed warm van worden voordat we het natuurwater ingaan.

Heb je interesse om mee te doen? Neem dan gerust contact op via monique@walrus.nl en bekijk hier de veiligheidsregels.

Mini Retraite – Winterboost

Stel je voor: een heerlijke dag vol natuur, beweging, ontspanning én verfrissende kou. Tijdens onze mini-retraite nodigen we je uit om de kracht van de vier natuurelementen – water, aarde, lucht en vuur – te ervaren. We beginnen rustig met een warm welkomsdrankje, waarna we samen de natuur ingaan voor een verkwikkende wandeling. Onderweg combineren we yoga met eenvoudige, verwarmende oefeningen om je lichaam lekker los te maken.

Dan komt het echte avontuur: winterzwemmen! Na het trotseren van het koude water warmen we heerlijk op in de sauna, terwijl een super lekkere, gezonde en plantaardige lunch voor je wordt klaargemaakt. Een dag vol beweging, verbinding en ontspanning – precies wat jij nodig hebt om je fysiek én mentaal sterker te voelen.

Klaar voor deze uitdaging? Sluit je aan en ontdek hoe de natuur je energie kan geven!

Neem contact op via monique@walrus.nl voor het maken van een afspraak.

Veelgestelde vragen over Winterzwemmen bij Walrusclub Tilburg

Kan ik ook met een klein groepje komen winterzwemmen?2022-10-14T10:20:35+02:00

Wil je graag met een klein groepje komen sporten en zwemmen? Dat is zeker mogelijk. Voor kleine groepjes van maximaal 4 personen maak ik een mooie sportieve training met aansluitend Winterzwemmen. Eventueel kan je daarna gebruik maken van de sauna. Neem contact op voor het maken van een afspraak.

Kan ik bij Walrus ook een privésessie Winterzwemmen2022-10-14T10:15:58+02:00

Wil je nou liever eerst een keer een privésessie boeken om het water in te gaan? Dat is zeker mogelijk. Dit kan op verschillende locaties ingepland worden.

Winterzwemmen zorgt voor extra energie en afweer door toename van rode en witte bloedcellen

Goed voor je humeur

Tijdens het winterzwemmen komen er gelukshormonen vrij. Hier heb je de hele dag plezier van.

Activeert je imuunsysteem

Door toename van rode en witte bloedcellen in het bloed. Deze toename zorgt voor extra energie en afweer. Het stofje interleukine-6 wordt aangemaakt en werkt ontstekingsremmend en herstellend. Dit effect is optimaal bij temperaturen onder de 4 graden.

Goed voor je hart en vaten

Zodra je huid in aanraking komt met het koude water vernauwen zich de bloedvaten. Je bloed wordt naar de vitale organen gestuurd. Als je het water weer verlaat, verwijden de bloedvaten zich weer en het warme bloed stroomt terug naar de ledematen. Gymnastiek voor de bloedvaten dus!

Prijzen

Walrusclub groepstraining

10 rittenkaart: €165,-

5 rittenkaart: €90,-

Losse les: €22,50

Mini Retraite

Kleine groep (max 5 personen) met sauna en lunch: €90,- p.p.

Privésessie

Privésessie Winterzwemmen: € 85,-
Privésessie Winterzwemmen externe locatie: € 135,- (Binnen een straal van 50 km)

Ik heb een goede warming-up en cooling-down gehad, waardoor ik in het water en daarna geen pijn heb ervaren.

Het was meer een mentale drempel waar ik overheen moest stappen, wat me lukte door de energie die er hing.

Je huid tintelt helemaal na het zwemmen en je voelt enorme bloeddoorstroming en fijne energie door je lichaam gaan.

Sporten vooraf en achteraf is in de buitenlucht heerlijk.

Yoga

Een no-nonsense yogales voor iedereen

Over Walrus

Meer informatie over Walrusclub Tilburg

Ga naar de bovenkant